
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Pitch | 0.5 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 20 |
Stock: 714
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32218
Ext.Price$0.32218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32218 | $0.32218 |
| 10 | $0.28532 | $2.85320 |
| 50 | $0.25267 | $12.63350 |
| 100 | $0.22970 | $22.97000 |
| 500 | $0.20882 | $104.41000 |
| 1000 | $0.18984 | $189.84000 |
| 3000 | $0.17258 | $517.74000 |
